Životopis Emily

23. října 2005 v 14:28 |  Kelly Bishop

Kelly Bishop (Emily Gilmorová)

Životopis&fotky
Datum narození: 28. února 1944
Místo narození: Colorado Springs, Colorado
Rodné jméno: Carole Bishop
Životopis:
Od doby, co přestala účinkovat ve slavném broadwayském muzikálu 'A Chorus Line', ztvárnila tato ostřílená herečka postavy v řadě filmů, televizních seriálů a divadelních hrách.
Kelly Bishop se narodila v Coloradu Springs a vyrůstala v Denveru, kde část dětství strávila cvičením, aby se z ní stala baletka. V osmnácti zamířila do New Yorku, kde také získala svoji první práci - v baletní společnosti u Radio City Music Hall. Poté si do roku 1967, kdy byla obsazena do své první role na Broadwayi, 'Golden Rainbow', musela vydělávat prací v nočním klubu.
První velký zlom nastal, když vzala roli sexy dívky, odmítavé Sheily v 'A Chorus Line'. Za ni získala řadu ocenění ('Tony Award' a 'Drama Desk Awards'). Opustila divadelní soubor a přestěhovala se do Los Angeles, aby usilovala o kariéru před kamerou.
Nedlouho poté byla vybrána do dramatu Paula Mazurskyho 'An Unmarried Woman'. Pokračovala rolemi matek: matkou Jennifer Greyové v 'Dirty Dancing', matkou Howarda Sterna v komedii 'Private Parts' a matkou Tobeyho Maquira ve 'Wonder Boys'. Její další významné role byly ve filmech 'Blue Moon', 'Café Society', 'Miami Rhapsody', 'Queens Logic', 'Me and Him' a 'A Guy's Guide to Marrying Money'.
V televizi si zahrála v seriálech Mikea Nicholse a ztvárnila též roli matky Lisy Ann Waltersové v 'My Wildest Dreams'. Hostovala v 'Law & Order', 'Law & Order: Special Victims Unit' a v 'Murphy Brown' a měla opakované role v 'All My Children', 'One Life to Live', 'Another World' a v 'As the World Turns'.
Její více než dobrou pověst na divadelních prknech upevnila i hlavní role v broadwayské produkci 'Six Degrees of Separation', stejně jako role v broadwayském provedení 'Neil Simon's Proposals' a v oceněných hrách 'The Last Night of Ballyhoo', 'Bus Stop' a 'Precious Sons'. Též si zahrála v řadě místních divadel mimo Broadway.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mjajka Mjajka | 6. března 2007 v 19:46 | Reagovat

Je to celkem dobrá herečka!ale Alexis a Lauren jsou lepší!!!!!!!!!!!

2 kocicka kocicka | 11. března 2007 v 17:19 | Reagovat

je  docela dobra  ozralka

3 Majda Majda | E-mail | 9. dubna 2007 v 20:42 | Reagovat

na 63 vypadá dobře!

4 paully paully | 11. července 2010 v 1:07 | Reagovat

[1]: Alexis a Lauren jsou lepší? Ale prosim tě, to říkáš jen proto, že to jsou hlavní postavy relativně přijatelnýho věku. Nemáš ani ponětí, jak dobrá je Kelly Bishop herečka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama